system car audio system car audio 

Przez długi czas multimedia samochodowe ograniczały się do przeznaczeń wyłącznie w wysokiej klasy autach, limuzynach oraz wehikułach rekreacyjnych. Projekt oglądania filmów bądź też grania w gry w samochodzie trafił do głównego nurtu zainteresowania na świecie dopiero w późnych lat 90-tych i wczesnych XXI wieku, a nawet w owym czasie multimedia automobilowe były w kolosalnej mierze ograniczone do kosztownych jednostek wideo i nieporęcznych magnetowidów czy też ogromnych systemów DVD.

samochodowa stacja multimedialna

Multimedia do auta: co się dzieje dzisiaj?
Dzisiaj multimedialne dyspozycje są dostępne dla wszystkich kierowców, co jest dostrzegalne w bogatych w funkcje wozach. Właściwie to, nie ma nieomalże żadnych barier co do sposobu konfigurowania automobilowego systemu multimedialnego, a jedyną pewną kwestią jest to, że potrzebujesz zarówno komponentu audio, jak oraz wideo.

Są dziesiątki rozmaitych urządzeń oraz oprzyrządowania i wszelkie muszą ze sobą współdziałać w samochodowych multimediach. Zazwyczaj umieszcza się je w ramach trzech podstawowych kategorii:

•    ekwipunek audio
•    sprzęt wideo
•    źródła mediów

Część audio samochodowego systemu multimedialnego z reguły składa się z istniejącego systemu dźwiękowego, choć są pewne różnice. Co poniektóre z komponentów audio, które zwykle znajdują się w samochodowych systemach multimedialnych, obejmują:

•    jednostkę główną
•    głośniki
•    procesor dźwięku
•    słuchawki

Słuchawki można znaleźć już w zwykłych samochodowych systemach audio, ale są one znacznie częściej używane w połączeniu z multimedialnymi autami. Przewodowe słuchawki potrzebują gniazda słuchawkowego w jednostce kluczowej, odtwarzaczu wideo lub ewentualnie w innym miejscu, natomiast słuchawki bezprzewodowe są w stanie wykorzystywać sygnały podczerwieni lub ewentualnie RF.

Większość innych składników audio jest niezmiernie podobna do tych w stereotypowych samochodowych systemach audio, z kilkoma wyjątkami, takimi jak jednostka główna. Podczas gdy w konfiguracji multimedialnej wolno używać normalnego radia samochodowego, jednostki z głowicami wideo są o wiele lepiej dostosowane do celu.

Jak wybrać?
To przede wszystkim powinno być przemyślane już na poziomie wybierania auta. Jeżeli natomiast zabieramy się za wyposażenie już później w głównej mierze musimy wziąć pod uwagę elementy takie jak: budżet, wykorzystanie, częstotliwość użytkowania. Całe szczęście nowoczesne marki dają nam do dyspozycji całościowe rozwiązania, a sprzedawcy systemów multimedialnych do wozów są niezmiennie gotowi do pomocy w wyborze tego najbardziej stosownego. Warto jednakże wcześniej samemu zrobić rozeznanie w opcjach i cenach na rynku, aby nie dać się naciągnąć.